Robomow modeli RK Ostrza

Poniżej wymieniono ostrza modeli Robomow RK odpowiednie dla tych modeli kosiarek automatycznych. Do wymiany ostrzy wystarczy śrubokręt. Ostrza do kosiarek automatycznych dla modeli Robomow RK są dostępne w różnych liczbach i typach. Dobre i ostre ostrza zapewniają dobre i równomierne koszenie. Dzięki temu nie będziesz cierpieć z powodu nierówno skoszonego trawnika lub wystających źdźbeł trawy.

Pokaż filtry

Pokaż wszystkie 10 wyników

Robomow Modele RK - ostrza do kosiarek automatycznych

Żywotność ostrzy w modelach Robomow RC zależy od kilku czynników. Jak często koszona jest trawa? Jak duże jest koszony obszar? I ile przeszkód znajduje się na trawniku? Jeśli kosiarka automatyczna napotka gałązki lub kamienie podczas koszenia, ostrza uderzą w nie, powodując uszkodzenie i stępienie ostrza. Ważne jest, aby natychmiast wymienić stępione ostrza. Zapobiega to uszkodzeniom trawnika i niebezpiecznym sytuacjom. Tępe ostrza łatwiej się łamią, a tego przecież nie chcemy.

Odpowiedni dla:

- Robomow RK 1000 - Robomow RK 1000 PRO - Robomow RK 2000 - Robomow RK 2000 PRO - Robomow RK 3000 PRO - Robomow RK 4000 PRO

Kosić zawsze ostrym ostrzem

Ważne jest, aby zawsze kosić trawę przy użyciu ostrych noży. Gdy ostrza są tępe, źdźbła trawy zaczepiają się za ostrzami i są wyciągane z trawnika. Powoduje to powstawanie gołych i nierówno skoszonych obszarów trawnika. Dlatego co miesiąc należy sprawdzać ostrza pod kątem uszkodzeń i stępienia. Należy również niezwłocznie oczyścić kosiarkę Robomow RK z nagromadzonych ścinków trawy i brudu.