Uniwersalny przewód obwodowy

Uniwersalny przewód obwodowy jest również nazywany uniwersalnym przewodem granicznym lub uniwersalnym przewodem granicznym. Służy do wskazywania granic koszenia dla kosiarek automatycznych. Poprzez umieszczenie przewodu obwodowego ze stacji bazowej kosiarek automatycznych wzdłuż krawędzi trawnika. Dzięki sygnałowi wysyłanemu przez przewód ze stacji bazowej kosiarka automatyczna wie, gdzie może, a gdzie nie może kosić.

Dostępne są dwa różne rodzaje drutu. Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszą utratą sygnału i jest bardziej wytrzymały. Uniwersalny przewód obwodowy jest dostępny w długościach 100 metrów, 150 metrów, 200 metrów i 500 metrów.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Czym jest uniwersalny przewód obwodowy?

Uniwersalny drut obwodowy jest układany wzdłuż krawędzi trawnika. Przewód jest mocowany w trawniku za pomocą kołków. Są to specjalne kołki służące do mocowania przewodu w ziemi. Stacja bazowa kosiarek automatycznych wysyła sygnał przez przewód. Sygnał ten jest wykrywany przez kosiarkę automatyczną, gdy zbliża się ona do przewodu. Dzięki temu sygnałowi kosiarka automatyczna wie, że osiągnęła limit koszenia i rozpoczyna koszenie w innym kierunku.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Jak można rozszerzyć lub dostosować obszar cięcia?

Modyfikujesz ogród i zmienia się obszar cięcia, co teraz? Czy chcesz przedłużyć drut obwodowy, aby zwiększyć obszar koszenia? A może posadziłeś kwiaty i kosiarka nie powinna w ogóle kosić w tym miejscu? W takim przypadku należy zaznaczyć to za pomocą drutu obwodowego. Za pomocą nowego drutu obwodowego, łączników drutu i szpilek do drutu można łatwo powiększać, zmniejszać lub usuwać części obszaru koszenia. Dokładny sposób ułożenia przewodu różni się w zależności od robota koszącego. Dlatego należy zapoznać się z instrukcją obsługi kosiarek automatycznych.