Przewód obwodowy dla Honda Miimo

Przewód obwodowy do kosiarek automatycznych Honda Miimo służy do tworzenia stref cięcia dla kosiarek automatycznych Honda Miimo.

Przewód obwodowy jest dostępny w różnych długościach 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów lub 500 metrów. Dostępne są dwa różne rodzaje drutu. Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszymi stratami sygnału i jest bardziej wytrzymały.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Przewód obwodowy dla Honda Miimo

Jeśli zdecydujesz się zmodyfikować swój ogród, brakuje Ci przewodu do kształtowania krajobrazu lub przeprowadzasz się, możesz potrzebować nowego przewodu obwodowego. W połączeniu ze złączami kablowymi do łączenia starego przewodu z nowym oraz ze szpilkami do mocowania przewodu w trawniku. Łatwe wyznaczanie stref cięcia.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Jak działa Honda Miimo z przewód obwodowy?

Urządzenie Honda Miimo porusza się po ogrodzie za pomocą przewodu obwodowego. Ten przewód obwodowy przesyła sygnał elektroniczny za pomocą stacji ładującej. Sygnał ten jest wykrywany przez kosiarkę automatyczną. W ten sposób kosiarka Honda Miimo wie, że granica obszaru koszenia została osiągnięta. Prawidłowa montaż przewodu obwodowego jest zatem bardzo ważna dla uzyskania dobrych wyników koszenia.

Jak układany jest przewód obwodowy?

Przewód obwodowy układa się, układając go wokół obszaru cięcia. Drut można zakopać lub ułożyć nad ziemią. Nad ziemią drut układa się na trawniku i zabezpiecza specjalnymi kołkami. Zapobiega to przesuwaniu się drutu. Po pewnym czasie drut zniknie w trawniku i nie będzie już widoczny. Jeśli chcesz wertykulować trawę co jakiś czas, rozsądniej jest zakopać drut. W ten sposób nie uszkodzisz przewodu podczas wertykulacji. Zwykle robi się to na głębokości od 5 do 10 centymetrów.

Umieścić drut obwodowy wokół przeszkód?

Czy masz kwiaty, rośliny, wystające korzenie drzew lub inne obiekty, których kosiarka automatyczna nie powinna kosić? W takim przypadku należy wyznaczyć te obszary za pomocą drutu obwodowego od krawędzi obszaru koszenia. Ponieważ istnieją różne sposoby utrzymywania przeszkód poza poziomem podłoża, zalecamy zapoznanie się z instrukcją obsługi kosiarek Honda Miimo. Wyjaśni ona najlepszy sposób rozmieszczenia przeszkód w kosiarka automatycznej.

Tworzenie dodatkowej strefy lub rozszerzanie istniejących stref

Możliwe jest utworzenie kilku stref, w których kosiarka Honda Miimo może kosić. Strefy te można połączyć wąską uliczką lub utworzyć zupełnie nową strefę. Jeśli masz kilka części ogrodu, w których znajduje się trawnik, lub jeśli chcesz kosić również ogród przed domem, możesz użyć przewodu obwodowego, aby utworzyć dodatkową strefę. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub stroną internetową swojej kosiarek automatycznych, aby sprawdzić, jak to działa w przypadku Honda Miimo.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne

- Złącza kablowe Służą do łączenia starego przewodu obwodowego z nowym przewodem. Złącza kablowe są również nazywane łącznikami, zaciskami połączeniowymi, złączami lub złączami przewodów - Szpilki do przewodów Szpilki do przewodów służą do mocowania przewodu obwodowego w ziemi. Zazwyczaj mocuje się przewód za pomocą 1 szpilki na metr, w zależności od sytuacji. Dla pewności należy sprawdzić instrukcję obsługi kosiarek automatycznych. Szpilki do drutu są również nazywane kołkami, zszywkami lub kołkami uziemiającymi. Te dodatkowe materiały można łatwo zamówić na stronie produktu przewodu obwodowego.