Przewód obwodowy dla Gardena

Dodatkowy drut obwodowy dla Gardena ułatwia tworzenie nowych stref cięcia w ogrodzie. Drut jest dostępny w odcinkach o długości 100 m, 150 m, 250 m i 500 m. Ponadto dostępne są dwa różne rodzaje drutu. Standardowy drut obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszymi stratami sygnału i jest bardziej wytrzymały.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Przewód obwodowy dla Gardena

Czy zmieniłeś ogród? Zbudowałeś oczko wodne? A może przeprowadzasz się? W takim razie możesz łatwo utworzyć nową strefę koszenia lub zmodyfikować obecny obszar koszenia za pomocą rolki przewodu obwodowego do kosiarek automatycznych Gardena. Za pomocą złączy kablowych można łatwo połączyć ze sobą stary i nowy Gardena przewód obwodowy i użyć palików uziemiających do zamocowania przewodu w ziemi.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Jak działa przewód obwodowy do kosiarek automatycznych Gardena?

Zrobotyzowana kosiarka na stronie Gardena znajduje drogę, podążając za przewód obwodowy. Stacja ładująca kosiarek automatycznych wysyła sygnał elektromagnetyczny przez przewód. Gdy zrobotyzowana kosiarka zbliży się zbytnio do przewodu obwodowego, wychwytuje ten sygnał. W ten sposób kosiarka automatyczna wie, że granica obszaru koszenia została osiągnięta.

Montaż przewodu obwodowego dla kosiarek automatycznych Gardena

Istnieje kilka sposobów układania przewodu obwodowego dla kosiarek automatycznych Gardena. Aby uniknąć uszkodzenia przewodu podczas wertykulacji, zalecamy zakopanie przewodu na głębokości 5-10 centymetrów, dla pewności przed zakopaniem należy zapoznać się z instrukcją obsługi kosiarek automatycznych Gardena. W większości przypadków drut jest po prostu układany na trawniku i zabezpieczany specjalnymi szpilkami. Po pewnym czasie trawnik zarośnie drut i nie będzie on już widoczny.

Układasz dodatkowy przewód obwodowy wokół klombu, korzenia drzewa lub innych przeszkód?

Przewód obwodowy umożliwia utworzenie dodatkowych obszarów, do których kosiarka automatyczna nie powinna wjeżdżać. Na przykład, gdy zmieniasz ogród i tworzysz dodatkową rabatę kwiatową lub gdy korzenie drzew unoszą się nad ziemią, ważne jest, aby je chronić, aby kosiarka automatyczna nie przejeżdżała po nich. W tym celu należy utworzyć dodatkową pętlę wokół tych przeszkód za pomocą przewodu obwodowego dla kosiarek automatycznych Gardena. Na stronie internetowej lub w instrukcji obsługi kosiarek automatycznych Gardena można znaleźć informacje o tym, jak ułożyć przewód obwodowy Gardena i co należy wziąć pod uwagę w przypadku kosiarek automatycznych.

Tworzenie kolejnej strefy cięcia

Możliwe jest również utworzenie drugiej strefy koszenia, na przykład po drugiej stronie patio. Za pomocą przewodu obwodowego można łatwo utworzyć drugą strefę. W przypadku większości dzisiejszych kosiarek automatycznych można połączyć strefy, tworząc wąską ulicę, przez którą będzie przejeżdżać kosiarka. Jeśli strefa zostanie umieszczona zupełnie gdzie indziej, np. w ogrodzie z przodu i z tyłu, konieczne będzie ręczne przeniesienie kosiarek automatycznych i doprowadzenie jej z powrotem do stacji ładującej. Zapoznaj się z instrukcją obsługi kosiarek automatycznych Gardena, aby dowiedzieć się, jak działa łączenie wielu stref.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne

- Złącza kablowe Służą do łączenia starego przewodu obwodowego z nowym przewodem. Złącza kablowe są również nazywane łącznikami, zaciskami połączeniowymi, złączami lub złączami przewodów - Szpilki do przewodów Szpilki do przewodów służą do mocowania przewodu obwodowego w ziemi. Zwykle mocuje się przewód za pomocą 1 szpilki na metr, w zależności od sytuacji. Szpilki są również nazywane kołkami, zszywkami lub kołkami uziemiającymi.