Przewód obwodowy dla LandXcape

Przewód obwodowy dla LandXcape służy do tworzenia stref koszenia w ogrodzie. Strefa koszenia to obszar, w którym kosiarka automatyczna może kosić. Dostępne są 2 różne rodzaje drutu obwodowego. Na przykład mamy drut obwodowy o grubości 2,7 mm i 3,4 mm. Przewód obwodowy o grubości 3,4 mm jest znacznie mocniejszy i ma mniejsze straty sygnału. Przewód obwodowy jest również dostępny w różnych długościach. Mianowicie o długości 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów lub 500 metrów. Sprawdź tę stronę, aby zobaczyć wszystkie rodzaje przewodów tej marki.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 16 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 16 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Funkcja przewodu obwodowego

Przewód obwodowy jest podłączony do stacji bazowej, poddając ją niewielkiemu napięciu. Powoduje to przepływ sygnału elektrycznego przez przewód obwodowy. Sygnał ten wychwytuje kosiarkę automatyczną, gdy znajdzie się ona zbyt blisko przewodu obwodowego. W ten sposób kosiarka automatyczna zawsze zna swoją drogę.

Tworzenie strefy koszenia

Stworzenie strefy cięcia jest łatwe do samodzielnego wykonania. Wystarczy wziąć drut obwodowy i utworzyć strefę w ogrodzie. Należy przymocować drut obwodowy za pomocą szpilki co 50 cm. Dzięki temu drut obwodowy będzie ledwo widoczny i nie będzie mógł się przesuwać. Po pewnym czasie drut obwodowy połączy się z trawnikiem, czyniąc go niewidocznym. Innym sposobem jest zakopanie drutu obwodowego. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli ogród wymaga wertykulacji. Zalecamy wkopanie drutu obwodowego na głębokość 5-10 cm, aby wertykulacja nie uszkodziła drutu obwodowego. Jeśli zamierzasz zakopać przewód obwodowy, zalecamy zamówienie przewodu obwodowego o grubości 3,4 mm. Ten przewód obwodowy ma mniejsze straty sygnału, dzięki czemu kosiarka automatyczna lepiej odbiera sygnał.

Kolejna strefa cięcia

Niektóre ogrody są podzielone na sekcje. Kosiarka automatyczna może z łatwością przejechać do innego obszaru koszenia, ale tylko wtedy, gdy różne obszary koszenia są połączone małą uliczką. Kosiarka automatyczna nie może samodzielnie wjechać do ogrodu z przodu i z tyłu. W tym celu należy samodzielnie przesunąć kosiarkę automatyczną. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi.