Przewód obwodowy dla WOLF-Garten Loopo

Przewód obwodowy dla WOLF-Garten Loopo służy do wskazywania granic obszaru koszenia. Dzięki sygnałowi biegnącemu przez przewód kosiarka automatyczna wie, że nie wolno jej tam kosić. Dostępne są również dwa różne rodzaje przewodów. Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszą utratą sygnału i jest bardziej wytrzymały. Przewód obwodowy jest dostępny w długościach 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów i 500 metrów.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Jak działa przewód obwodowy?

Za pomocą przewodu obwodowego dla Wolf-Garten Loopo można wskazać granice obszaru koszenia. W ten sposób kosiarka automatyczna wie, gdzie może kosić, a gdzie nie. Przewód obwodowy jest układany od stacji bazowej wokół trawnika z pętlami wokół obszarów, które mają być wyłączone z koszenia. Następnie stacja bazowa wysyła sygnał przez przewód. Sygnał ten jest rozpoznawany przez kosiarkę automatyczną i w ten sposób wie ona, że osiągnęła limit koszenia. Kosiarka automatyczna rozpoczyna wówczas koszenie w innym kierunku.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Usunięcie klombu lub roślin z obszaru cięcia

Czy zamierzasz utworzyć nowe rabaty kwiatowe lub obszary z roślinami i czy zmienia to obszar koszenia? W takim razie należy usunąć je z obszaru koszenia za pomocą drutu obwodowego do Wolf Garten Loopo. Od krawędzi trawnika za pomocą drutu obwodowego należy ułożyć pętlę wokół obszaru, który ma zostać usunięty z obszaru koszenia, takiego jak oczko wodne, klomb lub roślina. Pętlę tę podłącza się ponownie do przewodu obwodowego biegnącego wokół trawnika. Dokładny sposób działania i układania można znaleźć w instrukcji obsługi WOLF-Garten Loopo.

Zwiększenie obszaru cięcia

Zwiększenie obszaru cięcia działa w podobny sposób, jak usunięcie części z obszaru cięcia. Należy przeciąć stary przewód i usunąć część, która nie jest już potrzebna. Następnie układa się nowy przewód obwodowy ze starego przewodu wokół nowego odcinka trawnika. Stary i nowy przewód łączy się ze sobą za pomocą złączek.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne

Podczas układania przewodu obwodowego potrzebne są jeszcze 2 rzeczy: Kołki do drutu i złącza kablowe. Kołki do drutu to specjalne kołki, których można użyć do zamocowania drutu w ziemi. Dzięki temu przewód nie będzie się przesuwał i pozostanie na swoim miejscu. Potrzebne są również złącza kablowe. Te złącza kablowe są przeznaczone do łączenia starego i nowego przewodu.