Przewód obwodowy dla Viking imow

Drut obwodowy do imow Viking służy do tworzenia, regulacji lub rozszerzania stref cięcia imow.
Dostępne są dwa różne rodzaje drutu. Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszymi stratami sygnału i jest bardziej wytrzymały. Przewód jest dostępny w długościach 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów i 500 metrów.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Przewód obwodowy dla Viking imow

Przewód obwodowy do kosiarek Viking imow służy do wskazywania granic obszaru koszenia. Przez przewód wysyłany jest sygnał ze stacji ładującej kosiarek imow. Sygnał ten wskazuje kosiarka automatycznej, że nie powinna kosić dalej, gdy się do niej zbliża. Następnie kosiarka imow skręca w innym kierunku, aby kontynuować koszenie. Dlatego ważne jest prawidłowe ułożenie przewodu obwodowego.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Montaż przewodu obwodowego

Sposób układania przewodu obwodowego dla kosiarek imow można znaleźć w instrukcji obsługi kosiarek automatycznych. Przewód jest układany na krawędziach trawnika i biegnie w pętlach wokół klombów. Końce przewodu są podłączone do stacji bazowej kosiarek automatycznych. Przewód można ułożyć nad ziemią i zabezpieczyć szpilkami. Można też zakopać przewód. Zaletą ułożenia przewodu nad ziemią jest to, że w razie potrzeby można go łatwo usunąć, wyregulować lub naprawić.

Zwiększanie, zmniejszanie lub dostosowywanie obszaru cięcia

Czy zamierzasz powiększyć, zmniejszyć lub zmodyfikować obszar cięcia? W tym celu należy zmienić położenie przewodu obwodowego. Możesz łatwo odciąć stary przewód i podłączyć do niego nowy przewód za pomocą złączek.

Styki i szybkozłącze żelowe przewodów

Paliki do drutu Paliki do drutu to specjalne haki używane do mocowania drutu obwodowego w ziemi. Jeden palik umieszcza się co pięćdziesiąt centymetrów; na zakrętach potrzeba ich więcej, aby zapewnić ciasne zagięcie. Kołki do drutu są również nazywane kołkami lub hakami uziemiającymi. Złączki do drutu Łączą ze sobą dwa oddzielne przewody. Są one również nazywane łącznikami lub złączami.