Kup przewód obwodowy

Przewód obwodowy do wszystkich typów kosiarek automatycznych. Drut jest dostępny w rolkach po 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów i 500 metrów. Drut obwodowy do kosiarek automatycznych jest dostępny w różnych grubościach. Standardowy drut obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo wytrzymały przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszą utratą sygnału i jest bardziej wytrzymały. Istnieje również podwójnie izolowany przewód obwodowy. Ten przewód obwodowy ma podwójną osłonę i grubość 5,5 mm. Do mocowania i łączenia przewodów używane są szpilki i złącza. Można je łatwo zamówić, dodając je jako opcję podczas zamawiania przewodu obwodowego.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlane są wyniki 1-24 z 621 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlane są wyniki 1-24 z 621 wyników

Co to jest przewód obwodowy?

Przewód obwodowy jest również nazywany przewodem granicznym, przewodem granicznym lub przewodem kosiarek automatycznych. Ten przewód do kosiarek automatycznych służy do wyznaczania obszaru koszenia, w którym kosiarka automatyczna może kosić trawę. Za pomocą tego przewodu obwodowego można również wykluczyć obszary, takie jak na przykład kwietniki lub staw. Przewód obwodowy jest zatem niezbędnym elementem do korzystania z kosiarek automatycznych. Dlatego ważne jest, aby używać przewodu dobrej jakości. Przewód obwodowy jest podłączony do stacji ładującej kosiarek automatycznych. Następnie przez przewód przesyłane jest napięcie ze stacji ładującej. Kosiarka automatyczna odbiera ten sygnał, gdy tylko zbliży się do przewodu obwodowego. Jest to sygnał dla kosiarek automatycznych, że granica obszaru koszenia została osiągnięta i powinna ona kosić w innym kierunku.

Czy wszystkie przewody obwodowe są takie same?

Odpowiedź na to pytanie wymaga nieco więcej wyjaśnień. Istnieją różne rodzaje przewodów obwodowych do kosiarek automatycznych. Przewód działa zasadniczo tak samo, stacja ładująca kosiarek automatycznych wysyła sygnał przez przewód, aby poprowadzić kosiarkę automatyczną. Dostępne są jednak przewody o różnej jakości:
  • Standardowy przewód obwodowy Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Jest to standardowy przewód dostarczany z kosiarką automatyczną.
  • Drut obwodowy o zwiększonej wytrzymałości Drut obwodowy o zwiększonej wytrzymałości ma grubość 3,4 mm. Osłona wokół przewodu obwodowego jest wyjątkowo gruba. Dzięki temu przewód jest mniej podatny na zakłócenia lub przerwanie.
  • Podwójnie izolowany przewód obwodowy Podwójnie izolowany przewód obwodowy ma grubość 5,5 mm i podwójną izolację. Oprócz standardowej osłony, ten przewód obwodowy ma dodatkową osłonę wokół przewodu. Zapewnia to dodatkową ochronę przed przerwaniem przewodu i utratą sygnału. Dlatego też przewód ten nadaje się wyłącznie do wkopywania i nie może być używany w połączeniu ze szpilkami do układania przewodu obwodowego nad ziemią.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Czy przewód obwodowy jest uszkodzony? A może chcesz rozszerzyć obszar cięcia?

Jeśli przewód obwodowy kosiarek automatycznych ulegnie uszkodzeniu, można go naprawić. Nie trzeba więc wymieniać całego przewodu obwodowego. W rzeczywistości można usunąć uszkodzony odcinek i zastąpić go nowym kawałkiem przewodu. W tym celu można użyć zestawu do naprawy przewodu obwodowego lub zestawu do montażu przewodu obwodowego.

Naprawa i zabezpieczenie drutu obwodowego

Naprawa przewodu obwodowego jest łatwa do samodzielnego wykonania. Odetnij stary przewód w miejscu przerwania. Następnie należy położyć nowy kawałek przewodu pomiędzy nimi i połączyć stary i nowy przewód za pomocą złączek. W ten sposób można również rozszerzyć obszar cięcia. Następnie zabezpiecz przewód za pomocą szpilek. Dzięki temu drut graniczny będzie starannie leżał na trawniku. Kołki i łączniki do drutu można łatwo zamówić razem z drutem.