Przewód obwodowy do kosiarek automatycznych Husqvarna

Dostępne są dwa różne rodzaje drutu obwodowego do kosiarek Husqvarna Automower. Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo wytrzymały przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszymi stratami sygnału i jest bardziej wytrzymały. Przewód obwodowy dla Husqvarna jest dostępny w 3 różnych długościach. Umożliwia to rozszerzenie lub utworzenie zarówno dużych, jak i małych obszarów koszenia. Są to rolki o długości 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów i 500 metrów.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 15 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Przewód obwodowy dla Husqvarna

Za pomocą przewodu obwodowego do kosiarek automatycznych Husqvarna można łatwo rozszerzyć obszar koszenia lub utworzyć nową strefę koszenia. Zmodyfikowałeś swój ogród? A może przeprowadziłeś się i brakuje Ci przewodu obwodowego? Chcesz rozszerzyć istniejący obszar? Możesz to zrobić, ponieważ dostępne są złącza umożliwiające podłączenie nowego przewodu do starego. I szpilki do mocowania przewodu w ziemi.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Jak działa kosiarka automatyczna Husqvarna z przewód obwodowy?

Kosiarka automatyczna porusza się na podstawie sygnałów z przewodu obwodowego. Przewód jest układany w celu wskazania granic obszaru koszenia. Następnie stacja ładująca kosiarek Husqvarna Automower wysyła sygnał przez przewód. Sygnał ten jest odbierany przez kosiarkę Automower. Sygnał ten wskazuje kosiarka automatycznej, że granica obszaru koszenia została osiągnięta, powodując koszenie w innym kierunku.

Układanie przewodu obwodowego dla kosiarek Automower?

Zazwyczaj drut jest układany na trawie i mocowany za pomocą szpilek. Po pewnym czasie drut obwodowy znika w trawniku i nie jest już widoczny. Czy trawnik jest wertykulowany? W takim przypadku rozsądniej jest zakopać drut obwodowy, aby wertykulacja nie mogła go uszkodzić. Często robi się to na głębokości 5-10 cm. Głębokość zależy od głębokości wertykulacji.

Wyłączenie stref z obszaru koszenia?

Czy masz obszary, które nie powinny być koszone? Na przykład klomb lub staw? W takim przypadku należy wyznaczyć je za pomocą drutu obwodowego. Należy to zrobić od krawędzi obszaru koszenia. Istnieją różne sposoby wyłączenia części obszaru koszenia. Sprawdź w instrukcji obsługi lub na stronie internetowej Husqvarna, jak to działa w przypadku Twojej kosiarek Automower.

Tworzenie wielu stref

Kosiarka automatyczna może kosić wiele obszarów. Na przykład, czy chcesz skosić również ogródek przed domem? A może utworzyłeś nowy trawnik, który wymaga koszenia? Wystarczy utworzyć nową strefę. Rozszerzanie tych stref odbywa się za pomocą dodatkowego przewodu obwodowego kosiarek Husqvarna Automower. Aby dowiedzieć się, jak utworzyć te strefy, zapoznaj się z instrukcją obsługi lub stroną internetową Husqvarna.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne

- Złącza kablowe Służą do łączenia starego przewodu obwodowego z nowym przewodem. Złącza kablowe są również nazywane łącznikami, zaciskami połączeniowymi, złączami lub złączami przewodów - Szpilki do przewodów Szpilki do przewodów służą do mocowania przewodu obwodowego w ziemi. Zwykle mocuje się przewód za pomocą 1 szpilki na metr, w zależności od sytuacji. Szpilki są również nazywane kołkami, zszywkami lub kołkami uziemiającymi.