Przewód obwodowy dla AL-KO

Przewód obwodowy dla AL-KO służy do tworzenia stref koszenia w ogrodzie. Strefa koszenia to obszar, w którym kosiarka automatyczna może kosić. Dostępne są 2 różne rodzaje drutu obwodowego. Mamy drut obwodowy o grubości 2,7 mm i 3,4 mm. Przewód obwodowy o grubości 3,4 mm jest znacznie mocniejszy i ma mniejsze straty sygnału. Przewód obwodowy jest również dostępny w różnych długościach. Mianowicie o długości 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów lub 500 metrów. Sprawdź tę stronę, aby zobaczyć wszystkie rodzaje przewodów tej marki.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Funkcja przewodu obwodowego

Przewód obwodowy wskazuje trasę, którą kosiarka automatyczna powinna podążać lub miejsce, w którym kosiarka automatyczna nie powinna jechać. Stacja bazowa wysyła sygnał przez przewód. Gdy kosiarka automatyczna zbliży się zbytnio do przewodu obwodowego, wyłapuje ten sygnał. W ten sposób kosiarka automatyczna wie, że dotarła do granicy obszaru koszenia.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Montaż przewodu obwodowego

Drut obwodowy można ułożyć na różne sposoby. Po pierwsze, można położyć drut obwodowy na trawniku i zabezpieczyć go co 50 cm pojedynczą szpilką. Po pewnym czasie drut obwodowy zniknie w trawniku, czyniąc go niewidocznym. Drugą opcją jest zakopanie drutu obwodowego. Zalecamy to szczególnie, jeśli trawnik wymaga wertykulacji. Zalecamy zakopanie drutu obwodowego na głębokość 5-10 cm, aby wertykulacja go nie uszkodziła.

Tworzenie kolejnej strefy cięcia

Obecnie zrobotyzowane kosiarek z AL-KO zazwyczaj mogą również kosić inne obszary. W wielu ogrodach ogród jest podzielony na części. Na przykład może to być część z trawą, tarasem lub płytkami, a następnie znowu trawa. Jeśli te strefy koszenia są połączone pasem, kosiarka automatyczna może samodzielnie przejechać do drugiej strefy koszenia. Inną strefą koszenia może być na przykład ogród przed domem. W takim przypadku należy samodzielnie umieścić kosiarkę automatyczną w przednim ogrodzie. Dla pewności sprawdź instrukcję obsługi lub stronę internetową, aby dowiedzieć się, jak to działa w przypadku Twojej kosiarek automatycznych.