Przewód obwodowy dla Yardforce

Przewód obwodowy do kosiarek automatycznych Yardforce jest dostępny w różnych typach. Standardowy przewód obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszą utratą sygnału i jest bardziej wytrzymały. Przewód obwodowy dla Yardforce jest dostępny w różnych długościach. 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów i 500 metrów.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Przewód obwodowy dla Yardforce

Przewód obwodowy do kosiarek automatycznych Yardforce jest również nazywany przewodem granicznym lub przewodem granicznym do kosiarek automatycznych Yardforce. Służy do tworzenia stref koszenia kosiarek automatycznych. Czy chcesz rozszerzyć istniejącą strefę koszenia? Utworzyć nowe wyspy, które nie powinny być koszone? Można to łatwo zrobić za pomocą dodatkowego przewodu obwodowego Yardforce. Jeśli chcesz podłączyć przewód do już istniejącej strefy, będziesz potrzebować złączy kablowych. Łączą one stary przewód z nowym. Ponadto potrzebne będą również szpilki do mocowania przewodu w ziemi, aby się nie przesuwał.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Co to jest przewód obwodowy i jak go układać?

Przewód obwodowy dla Yardforce to przewód, który biegnie od stacji ładującej kosiarek automatycznych wzdłuż granicy ogrodu i wraca do stacji ładującej. Dzięki sygnałowi wysyłanemu przez ten przewód kosiarka automatyczna wie, że w tym miejscu znajduje się granica obszaru koszenia. Układanie przewodu obwodowego można wykonać na kilka sposobów. Często przewód jest układany na trawie i zabezpieczany co 50 cm specjalnymi kołkami. Zapobiega to przesuwaniu się drutu. W pewnym momencie to skręcenie znika w trawniku, tak że nie jest już widoczne. Czasami zaleca się również wkopanie drutu na 5-10 centymetrów. Jest to szczególnie ważne w przypadku wertykulacji trawnika. Ostre szpilki wertykulatora mogą uszkodzić przewód, uniemożliwiając przejście sygnału. W rezultacie kosiarka automatyczna nie wie już, gdzie znajduje się obszar cięcia. Aby temu zapobiec, przewód należy wkopać. Aby upewnić się, jak to działa w przypadku kosiarek automatycznych, należy zapoznać się z instrukcją obsługi kosiarek automatycznych Yardforce.

Tworzenie nowych obszarów koszenia z drutem obwodowym

W przypadku powiększenia ogrodu, utworzenia dodatkowej rabaty kwiatowej lub posadzenia dodatkowych roślin, należy również wykluczyć je z obszaru koszenia, w przeciwnym razie kosiarka automatyczna będzie po nich przejeżdżać. Tworzenie takich dodatkowych wysp odbywa się za pomocą przewodu obwodowego, który można znaleźć w instrukcji obsługi kosiarek automatycznych Yardforce. Możliwe jest również utworzenie innych stref koszenia. Jeśli masz kilka obszarów ogrodowych z trawą, możesz połączyć je ze sobą za pomocą przewodu obwodowego. Dzięki temu kosiarka automatyczna sama znajdzie drogę do innej strefy. Możesz też utworzyć drugą lub trzecią strefę, w której kosiarka automatyczna może kosić. Konieczne będzie jednak ręczne przeniesienie kosiarek Yardforce do drugiej strefy. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub stroną internetową kosiarek automatycznych, aby dowiedzieć się, jak to działa w przypadku kosiarek Yardforce.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne

- Złącza kablowe Służą do łączenia starego przewodu obwodowego z nowym przewodem. Złącza kablowe są również nazywane łącznikami, zaciskami połączeniowymi, złączami lub złączami przewodów - Szpilki do przewodów Szpilki do przewodów służą do mocowania przewodu obwodowego w ziemi. Zwykle mocuje się przewód za pomocą 1 szpilki na metr, w zależności od sytuacji. Szpilki do przewodów są również nazywane kołkami, zszywkami lub wtyczkami uziemiającymi. Te złącza kablowe i szpilki do przewodów można łatwo zamówić na stronie produktu przewodu obwodowego.