Przewód obwodowy dla Scheppach

Drut obwodowy dla Scheppach ułatwia tworzenie nowych stref cięcia w ogrodzie. Dostępne są trzy różne rodzaje drutu. Standardowy drut obwodowy 2,7 mm. Bardzo gruby drut obwodowy 3,4 mm i drut podwójnie opleciony 5,5 mm. Wszystkie te rodzaje drutu są dostępne w rolkach o długości 100 metrów, 150 metrów, 250 metrów lub 500 metrów.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Funkcja przewodu obwodowego

Przewód obwodowy wskazuje trasę, którą kosiarka automatyczna powinna podążać lub miejsce, w którym kosiarka automatyczna nie powinna jechać. Stacja bazowa wysyła sygnał przez przewód. Gdy kosiarka automatyczna zbliży się zbytnio do przewodu obwodowego, wyłapuje ten sygnał. W ten sposób kosiarka automatyczna wie, że dotarła do granicy obszaru koszenia.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Montaż przewodu obwodowego

Drut obwodowy można ułożyć na różne sposoby. Po pierwsze, można położyć drut obwodowy na trawniku i zabezpieczyć go co 50 cm pojedynczą szpilką. Po pewnym czasie drut obwodowy zniknie w trawniku, czyniąc go niewidocznym. Drugą opcją jest zakopanie drutu obwodowego. Zalecamy to szczególnie, jeśli trawnik wymaga wertykulacji. Zalecamy zakopanie drutu obwodowego na głębokość 5-10 cm, aby wertykulacja go nie uszkodziła.

Tworzenie kolejnej strefy cięcia

Obecnie zrobotyzowane kosiarek z Scheppach zazwyczaj mogą również kosić inne obszary. W wielu ogrodach ogród jest podzielony na części. Na przykład może to być część z trawą, tarasem lub płytkami, a następnie znowu trawa. Jeśli te strefy koszenia są połączone pasem, kosiarka automatyczna może samodzielnie przejechać do drugiej strefy koszenia. Inną strefą koszenia może być na przykład ogród przed domem. W takim przypadku należy samodzielnie umieścić kosiarkę automatyczną w przednim ogrodzie. Dla pewności sprawdź instrukcję obsługi lub stronę internetową, aby dowiedzieć się, jak to działa w przypadku Twojej kosiarek automatycznych.