Przewód obwodowy dla Robomow

Przewód obwodowy dla Robomow służy do tworzenia stref koszenia dla kosiarek automatycznych Robomow. Jest on również nazywany przewodem granicznym lub drutem granicznym. Drut obwodowy dla Robomow jest dostępny w różnych długościach. Dostępne są rolki o długości 100 m, 150 m, 250 m i 500 m. Ponadto dostępne są dwa różne rodzaje drutu. Standardowy drut obwodowy ma grubość 2,7 mm. Bardzo mocny przewód obwodowy ma grubość 3,4 mm, charakteryzuje się mniejszymi stratami sygnału i jest bardziej wytrzymały.

Zminimalizuj uszkodzenia spowodowane gryzieniem dzięki naszemu niezawierającemu oleju rybnego drutowi obwodowemu, a także zapobiegaj zużyciu dzięki powłoce odpornej na promieniowanie UV i wilgoć.

Pokaż filtry

Wyświetlanie wszystkich 14 wyników

Zobacz wszystkie zestawy instalacyjne i naprawcze tutaj:

Przewód obwodowy

Czy planujesz powiększyć ogród? Utworzenie nowego obszaru koszenia? Wykluczyć części z obszaru koszenia? A może Twój drut obwodowy się zepsuł? W takim razie można to łatwo rozwiązać za pomocą drutu obwodowego dla Robomow.

Niezawierający oleju rybnego drut obwodowy z powłoką odporną na promieniowanie UV i wilgoć

Kable zawierające olej rybny przyciągają szkodniki. Dlatego zalecamy stosowanie kabli niezawierających oleju rybnego. Ważne jest również, aby przewód obwodowy miał powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć. Jeśli przewód nie ma powłoki odpornej na promieniowanie UV i wilgoć, z czasem wyschnie. Izolacja wysycha, a przewód obwodowy ulega trwałemu uszkodzeniu. Powoduje to, że przewód obwodowy z czasem przestaje działać, co skutkuje utratą sygnału. Dlatego nasze przewody obwodowe nie zawierają oleju rybnego i mają powłokę odporną na promieniowanie UV i wilgoć.

Co to jest przewód obwodowy dla Robomow i jak go ułożyć?

Przewód obwodowy to przewód ułożony wzdłuż krawędzi trawnika i wokół obiektów, które należy chronić. Przewód wyznacza granicę, do której kosiarka automatyczna może kosić.

Układanie drutu obwodowego dla Robomow

Istnieje kilka sposobów układania przewodu obwodowego dla Robomow. Najpierw należy umieścić stację bazową. Następnie należy rozpocząć układanie przewodu obwodowego wzdłuż granicy trawnika. Czy na trawniku znajdują się miękkie przeszkody? Są to przeszkody takie jak klomby, oczka wodne i małe drzewa lub rośliny. Przeszkody te należy chronić, układając wokół nich drut obwodowy. W instrukcji obsługi na stronie Robomow opisano dokładnie, jak to zrobić. Twarde przeszkody, takie jak drzewa lub słupy o wysokości co najmniej 15 cm, nie muszą być chronione. Kosiarka automatyczna zderzy się z nimi i wybierze inny kierunek koszenia.

Przewód obwodowy zakopany czy ułożony nad ziemią?

Przewód obwodowy można układać nad lub pod ziemią. W przypadku układania przewodu obwodowego pod ziemią, jego głębokość może wynosić do 5 cm dla większości kosiarek automatycznych Robomow. W tym celu należy wykopać rów w miejscu, w którym ma zostać ułożony przewód. Jeśli chcesz ułożyć przewód nad ziemią, będziesz potrzebować kołków rozporowych. Są to specjalne kołki, za pomocą których można zamocować przewód w ziemi. Drut powinien być mocowany co 50 cm za pomocą kołka. Zapobiegnie to przesuwaniu się przewodu. Dla pewności należy zapoznać się z instrukcją obsługi na stronie Robomow.

Szybkozłącze żelowe i wtyki przewodów

Łączniki drutu służą do łączenia ze sobą 2 luźnych kawałków drutu obwodowego. Potrzebne będą również kołki do drutu. Jest to specjalny rodzaj kołków, które umożliwiają zamocowanie drutu w ziemi.